Shkodra feston 85-vjetorin e lindjes së aktores Tinka Kurti - Bota Sot
Shkodra feston 85-vjetorin e lindjes së aktores Tinka Kurti

Shkodra

Shkodra feston 85-vjetorin e lindjes së aktores Tinka Kurti

Më: 18 dhjetor 2017 Në ora: 06:37
Tinka Kurti

Në teatrin "Migjeni" të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, "Nderi i Kombit". Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare dhe, që nga ajo kohë, ajo vazhdon të interpretojë si në teatër ashtu edhe në filma. Gjithashtu, Tinka Kurti është edhe një veprimtare e njohur e shoqërise civile.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test