Elona Prroj, misionare e pajtimit - Bota Sot
Elona Prroj, misionare e pajtimit

Shkodra

Elona Prroj, misionare e pajtimit

Më: 15 janar 2018 Në ora: 21:28
Elona Prroj

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga Shkodra, i cili nuk pranoi të ngujohet dhe u vra në vitin 2010 për gjakmarrje, për një krim që nuk e kishte kryer.

Pas vrasjes, Elona, nënë e dy femijeve, vazhdon nën gjurmët e bashkeshortit të saj, si misionare e pajtimit. Ajo ka ngritur fondacionin "Jo gjakmarrjes, pro jetes" që mbështet familje dhe fëmije të prekur nga fenomeni i gjakmarrjes dhe ai i ngujimit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test