Rikthehen maskat, grabitet makina dhe paratë në Shkodër - Bota Sot
Rikthehen maskat, grabitet makina dhe paratë në Shkodër

Shkodra

Rikthehen maskat, grabitet makina dhe paratë në Shkodër

Më: 21 shkurt 2018 Në ora: 07:36
Ilustrim

Në mesnatë një grabitje me armë ka ndodhur në fshatin Shirq të njësisë administrative Dajç në qytetetin e Shkodrës.

Raportohet se dy persona të maskuar kanë hyrë në një banesë e cila është në pronësi të shtetasit Mark Alia.

Gjatë momentit të grabitjes në shtëpi ndodheshin vetëm dy persona të moshuar.

 Policia ka marrë një telefonatë për një grabitje të një banese, e cila është nisur menjëherë për të verifikuar ngjarjen.

Sipas të dhënave të policisë banesa e grabitur kishte kamera sigurie dhe sisteme alarmi, raportohet se grabitësit kanë marrë një sasi të konsiderueshme parash nga banesa, një celular edhe një armë gjahu ‘çifte’, gjithashtu kanë marrë edhe automjetin i cili ndodhej në oborrin e shtëpisë.

Grabitësit ishin tre persona të maskuar dy nga të cilët janë futur në banesë ndërsa një tjetër ka qendruar jashtë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test