OSHEE denoncon 14 shkodranë për vjedhje të energjisë elektrike

Shkodra

OSHEE denoncon 14 shkodranë për vjedhje të energjisë elektrike

Më: 25 shkurt 2018 Në ora: 09:35
OSHEE

OSHEE ka denoncuar 14 qytetarë shkodranë për vjedhjen e energjisë elektrike përmes skemës: Furnizim me linje te dyte, rlidhje e paligjshme, pa kontrate, vjedhje. Abonentët e proceduar jane kryesisht nga Shkodra, pjesa e ish-komunave, si dhe dy raste saktësoi kompania, i takojne Lezhës.

 Abonentët janë Ruzhdi H, Lazër V.N, Gjok P, Gjon L, Mark M, Bejto H, Mantho K, Altin N, Gjek V, Ndue B, Avdyl I, Ndue P, Çime K, Gjyste K.

Policia ndalon për kontroll një automjet, ja çfarë i gjen pasagjerit...

“Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike shpreh vendosmërinë për të mos toleruar asnjë rast të vjedhjes dhe abuzimit me energjinë elektrike. Çdo konsumator i cili për arsye të ndryshme ka neglizhuar në të shkuarën pagesën e energjisë duke akumuluar borxh të konsiderueshëm, ka mundësinë që të përfitojë nga skemat lehtësuese të shlyerjes së detyrimeve me këste mujore”- njofton OSHEE.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat