Vështirësi për 40 mijë persona pas përmbytjeve në Shkodër - Bota Sot
Vështirësi për 40 mijë persona pas përmbytjeve në Shkodër

Shkodra

Vështirësi për 40 mijë persona pas përmbytjeve në Shkodër

Më: 29 mars 2018 Në ora: 21:29
Shkodër

Në Shkodër, më shumë se 40 mijë persona ndodhen prej disa javësh në vështirësi për furnizimin me ujë të pijshëm, pasi ujësjellësit dhe burimet e tjera ujore u përfshinë nga përmbytja.

Punonjësit e ujësjellës-kanalizimeve, bashkë me forcat dhe mjetet e ushtrisë, po punojnë për rivënien në punë të 12 ujësjellësve dhe disifektimin e zonës përrreth tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...