Shkodra përmbytet dhe në Korrik! Tarraca e Spitalit nuk mban, uji vërshon kudo - Bota Sot
Shkodra përmbytet dhe në Korrik! Tarraca e Spitalit nuk mban, uji vërshon kudo

Shkodra

E premte, 19 tetor 2018

Shkodra përmbytet dhe në Korrik! Tarraca e Spitalit nuk mban, uji vërshon kudo

Më: 23 korrik 2018 Në ora: 17:41
Shkodra

I gjithë territori i Shqipërisë është pushtuar nga reshjet e shumta këtë të hënë fundkorriku dhe për shkak të intensitetit, në Shkodër kanë rifilluar përmbutjet.

Një sërë rrugësh, dyqanesh e madje dhe spitali i qytetit kanë hasur probleme me ujin. Situatata duket shqetësuese në spitalin e qytetit i cili është përmbytur në ujë në disa sektorë të tij.

Ka qenë personeli i spitalit i cili është angazhuar për të hequr nga korridoret e dhomat ujin që përshkonte godinën. 

Fatmirësisht nuk janë regjistruar dëme materiale për shkak të shiut edhe pse duket sikur Shkodra përjetoi sërish një ndër ditët e saj të dimrit, ku uji vërshon duke përmbytur gjithçka.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test