Vendim i papritur, opozita braktis parlamentin, mbledhje të jashtëzakonshme në Shkodër - Bota Sot
Vendim i papritur, opozita braktis parlamentin, mbledhje të jashtëzakonshme në Shkodër

Shkodra

Vendim i papritur, opozita braktis parlamentin, mbledhje të jashtëzakonshme në Shkodër

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 14:19
Monika Kryemadhi, Lulzim Basha dhe Sali Berisha

Pas një mbledhje me të gjithë aleatët në selinë blu opozita ka marrë vendimin për të os u bërë pjesë e fillimit të sesionit të ri parlamentar.

Mësohet se ata do të udhëtojnë drejt Shkodrës ku në 3 muajt e fundit janë shënuar 6 vrasje mafioze

"Opozita parlamentare nis sesionin me takim të jashtëzakonshëm në Shkodër në orën 17:00. Mbledhja është mesazh qëndrese kundër krimit me mbështetje qeveritare.

Në 3 muajt e fundit kanë ndodhur 6 vrasje mafioze dhe janë zhdukur 2 persona dhe për këto krime nuk ka asnjë autor, sepse banda e Bajreve ka lidhje me Edi Ramën.  Çlirimi i qeverisjes nga krimi  mbetet prioriteti absolut i opozitës në sesionin e ri parlamentar”, thuhet në një reagim nga opozita.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...