Digjet një veturë në Shkodër, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme - Bota Sot
Digjet një veturë në Shkodër, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Shkodra

Digjet një veturë në Shkodër, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 08:23
Ilustrim

Një automjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës. Mjeti tip “Ford” me targa AA 368 RA, në pronësi të shtetases më iniciale A. L. ishte i parkuar pranë banesës në rrugën “Qemal Draçini”.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se zjarri mund të ketë qenë i qëllimshëm. Mjeti më parë është spërkatur me lëndë djegëse dhe më pas i është vënë flaka, transmeton tch. Policia ka shoqëruar disa persona si dhe po verifikon kamerat e sigurisë së objekteve përreth për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes.

Qyteti i Shkodrës kohët e fundit është tronditur nga mjaft ngjarje me natyrë kriminale që akoma janë pa autor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...