Disa lagje në Shkup mbeten pa ngrohje qendrore - Bota Sot
Disa lagje në Shkup mbeten pa ngrohje qendrore

Shkupi

Disa lagje në Shkup mbeten pa ngrohje qendrore

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 08:46
Ilustrim

Në lagjet e Shkupit Aerodrom dhe Lisiçe mbrëmë nuk ka pasur ngrehje qendrore.

Nga “Balkan Energy Group” thonë se arsyeja për këtë është defekti i madh në rrjetin e distribuimit.

“Defekt i madh në rrjetin e distribuimit ka shkaktuar ndërprerje të punës së ngrohjes në orën 20:00. Për momentin ekipet janë duke rregulluar defektin me qëllim që të vendoset në punë normale sistemi”, thonë nga BEG.

Ndryshe, sezoni i ngrohjes këtë vit filloi para kohe për shkak të temperaturave të ulëta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...