Aeroporti i Shkupit hapet për qarkullim pasi që një aeroplan para nisjes ishte bllokuar në borë - Bota Sot
Aeroporti i Shkupit hapet për qarkullim pasi që një aeroplan para nisjes ishte bllokuar në borë

Shkupi

Aeroporti i Shkupit hapet për qarkullim pasi që një aeroplan para nisjes ishte bllokuar në borë

Më: 26 janar 2019 Në ora: 10:14
Ilustrim

Aeroporti i Shkupit nga ora 22:45 minuta është mbyllur për qarkullim, pasi që një aeroplan i kompanisë “Gjermania” tip Erbas 321 me rreth 200 udhëtarë, para fluturimit për në Cyrih është bllokuar në mbetje të borës.

Siç informoi kryetari i Këshillit drejtues dhe drejtori i M-NAV, Nikollçe Taseski për MIA-n, për momentin ka përfunduar operacioni për zhbllokimin e aeroplanit me ndihmën e automjeteve për push back nga TAV.

“Në aeroplan nuk ka udhëtarë të lënduar dhe dëmtime fizike. Kompania e ka anuluar fluturimin dhe pritet të realizohet gjatë ditës së sotme”, theksoi Taseski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...