Deri kah fundi i vitit Shkupi do të pajiset me 35 eko-autobusë - Bota Sot
Deri kah fundi i vitit Shkupi do të pajiset me 35 eko-autobusë

Shkupi

Deri kah fundi i vitit Shkupi do të pajiset me 35 eko-autobusë

Më: 28 janar 2019 Në ora: 13:11
Ilustrim

 

Nëpër rrugët e kryeqendrës deri në fund të vitit pritet të qarkullojnë 35 eko autobusë të Ndërmarrjes Publike për Transport “Shkupi”, për të cilët sot me nënshkrimin e marrëveshjes për huamarrje prej 10 milion eurove nga Banka Evropiane për rindërtim dhe zhvillim filloi procedura për furnizim.

 NP për transport Shkupi në këtë projekt do të marrë pjesë me 15 për qind, apo 1.8 milion euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...