Shkup: Arrestohen dy shtetas turq - Bota Sot
Shkup: Arrestohen dy shtetas turq

Shkupi

Shkup: Arrestohen dy shtetas turq

Më: 30 janar 2019 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Me 29.01.2019 në ora 18.25 në vendkalimin kufitar Aerodrom Shkup, gjatë kontrollit të pasaportave, është konstatuar se pasaportat e personave P.V.(34) dhe E.F.(35), dytë nga Spanja, janë false.

Gjatë kontrollit shtesë tek to janë gjetur pasaportat në emër të O.N.(35) dhe O.L.(34) nga Republika e Turqisë. Personat janë arrestuar dhe në ora 23.30 janë dorëzuar te zyrtarët policor në Qendrën Regjionale për punë kufitare në Veri për procedurë të mëtutjeshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...