Shkupi sërish në 10 vendet e para në botë për ndotjen e ajrit - Bota Sot
Shkupi sërish në 10 vendet e para në botë për ndotjen e ajrit

Shkupi

Shkupi sërish në 10 vendet e para në botë për ndotjen e ajrit

Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 10:19
Ilustrim

Mëngjesin e sotëm Shkupi sërish është renditur në mesin e dhjetë vendeve të para në botë për ajrin e ndotur.

Sipas aplikacionit të specializuat botëror për matjen e cilësisë së ajrit ‘Airvisual’.

Listës i prijnë Nju Delhi në Indi, ndërsa para Shkupit janë renditur, Lahore në Pakistan dhe Beijing në Kinë.

Nivel i lartë koncentrimi i grimcave PM10 është vërejtur në Tetovë, Gostivar dhe Strumicë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...