Këto janë personat e hospitalizuar në Spitalin “8 Shtatori” nga aksidenti në Shkup - Bota Sot
Këto janë personat e hospitalizuar në Spitalin “8 Shtatori” nga aksidenti në Shkup

Shkupi

Këto janë personat e hospitalizuar në Spitalin “8 Shtatori” nga aksidenti në Shkup

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 21:45
Pamje nga aksidenti

Drejtori i Spitalit “8 Shtatori”, Hristijan Kostov doli në konferencë me detaje për aksidentin ku tha se janë pranuar 32 pacientë, prej tyre katër janë në kujdesin intensiv dhe janë në gjendje më të rëndë, raporton portalb.mk

Siç njoftoi drejtori i spitalit Hristijan Kostov, ai nuk deshti të zbulojë identitetin e viktimave pasiqë identifikimi i tyre dhe autopsia po vazhdojnë. Të afërmit thanë se nuk do të largoheshin deri sa të marrin informacionet edhe për udhëtarin e fundit nga autobusi që përfundoi në humnerë.

Sipas informatave të fundit nga aksidenti tragjik kanë ngelur të vdekur 13 persona, ndërsa 4 tjerë po luftojnë për jetë.

Nikolla Karanfillovski,

Mersim Neziri,

Esad Emruli,

Jasmina Stojanova,

Betim Ameti,

Antonio Antonievski,

Alajdin Shabani,

Dushan Stefanovski,

Lulzim Dalipi,

Manuel Trifunovski,

Muhamed Shishko,

Verica Stojanovska,

Serije Mustafi,

Aliçe Uzeir,

Goran Naumovski,

Emira Ali,

Seda Jusufi,

Jeton Ismaili,

Vjollca Ibraimi,

Dalip Useini,

Nexhip Bekiri,

Jasin Sejfuli,

Fikrie Stefan,

Jovana Gramatnikova,

Abaz Kasami Ferdi,

Ilija Ristovski,

Dilala Alili,

Abdul Ismaili

Luan Alili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...