Shkup, qytetarët ofrojnë shtëpitë e tyre për familjarët e të lënduarve në aksidentin tragjik - Bota Sot
Shkup, qytetarët ofrojnë shtëpitë e tyre për familjarët e të lënduarve në aksidentin tragjik

Shkupi

Shkup, qytetarët ofrojnë shtëpitë e tyre për familjarët e të lënduarve në aksidentin tragjik

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 22:32
Pamje nga aksidenti

Qytetarë të shumtë kanë filluar aksione për të ndihmuar familjarët e të lënduarve në aksidentin e tmerrshëm në Llaskarcë të Shkupit.

Anita Hristova, Albulena Karaga dhe  Xhenet Bilalli kanë ofruar shtëpitë e tyre për familjarët që janë duke pritur informacione për gjendjen e familjarëve të lënduar e që janë duke u trajtuar në spitalin “8 shtatori” në Shkup.

Në aksidentin e sotëm në autostradën Shkup-Tetovë në të cilin u rokullis autobusi me përplot udhëtarë kanë humbur jetën gjithsej 13 persona, ndërsa janë lënduar 35.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...