Ky është mjeku që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup - Bota Sot
Ky është mjeku që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup

Shkupi

Ky është mjeku që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup

Nga: Z.M Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 21:43
Mjeku shqiptar, Ridvan Bajrami

Mjeku shqiptar, Ridvan Bajrami është personi i cili për 27 orë rresht ka qenë në vendin e tij të punës duke ndihmuar të plagosurit në aksidentin fatal në fshatin Lllaskarcë të Shkupit.

Ridvan Bajrami, kirurg i specializuar ne spitalin “8 shtatori” në Shkup, është mjeku me zemer të madhe dhe pa ndalur është munduar me orë të tëra për t’iu dhënë ndihmë dhejtra të lënduarve në aksidentin e mbrëmshëm në autostradën Shkup-Tetovë./Botasot/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...