Kontrolluesit e NTP-së e kanë rrahur një udhëtar në linjën 19 pasi që nuk ka pasur biletë - Bota Sot
Kontrolluesit e NTP-së e kanë rrahur një udhëtar në linjën 19 pasi që nuk ka pasur biletë

Shkupi

Kontrolluesit e NTP-së e kanë rrahur një udhëtar në linjën 19 pasi që nuk ka pasur biletë

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 16:13
Foto Ilustrim

Në Stacionin “Bit  Pazar”, dje në orën 19:30 I.S. (38) nga Shkupi ka paraqitur se në të njëjtën ditë rreth orës 18:30 në rrugën “Hristijan Todorovski – Karposh”, në autobusin e Ndërmarrjes së Transportit Publik (NTP) të linjës me numër 19, dy kontrollues të NTP-së e kanë sulmuar fizikisht pasi që u ka thënë nuk ka biletë, informoj nga Policia.

Deri te rrahja, ashtu siç informojnë nga MPB, ka ardhur pasi që paraprakisht ka pasur mosmarrëveshje dhe përleshje verbale rreth mospagesës së biletës.

Policia thotë se po punojnë në pastrimin e rastit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...