Shkup, deri më 5 mars do të përgatiten rregulla të reja për ngrohjen qendrore - Bota Sot
Shkup, deri më 5 mars do të përgatiten rregulla të reja për ngrohjen qendrore

Shkupi

Shkup, deri më 5 mars do të përgatiten rregulla të reja për ngrohjen qendrore

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 15:21
Foto Ilustrim

Komisioni Rregullator për Energjetikë deri në fund të javës do ta merr studimin dhe analizën e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë, që do të jetë pika fillestare për përgatitjen e rregullave të reja për furnizimin e energjisë elektrike që duhet të jetë gati deri më 5 mars, konfirmoi sot kryetari i Komisionit Rregullator, Marko Bislimovski.

Ai njoftoi se menjëherë opas marrjes së dokumenteve nga ASHAM do të organizohet mbledhje me përfaqësuesit e organizatës “No passaran” dhe “Balkan Energy Group”, ku nga ana e ASHAM do të prezantohet analiza dhe ndikimi i të përjashtuarve nga sistemi i ngrohjes në Shkup.

Bislimovski tha se shfrytëzuesit e përjashtuar ndoshta nuk do të përjashtoheshin nga sistemi nëse e kanë ditur se pas përjashtimit do të detyrohen të paguajnë borxhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...