Vulin: Shkupi, qendra e spiunëve - Bota Sot
Vulin: Shkupi, qendra e spiunëve

Shkupi

Vulin: Shkupi, qendra e spiunëve

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 22:32
Aleksandar Vulin

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin e akuzoi Maqedoninë se është bërë qendra e shërbimeve.

Sipas tij, Shkupi është bërë si Budapesti dikur, qendër e shërbimeve kundër Serbisë, hapësirë ku sigurohet financim dhe mbështetje të spiunëve të të gjithë rajonit.

“Qëndrimi i fortë i kryetarit Vuçiq se Serbia nuk do të pranojë autoritetin e ambasadorëve e bënë që vazhdimisht të jetë cak i sulmeve të shërbimeve. Shkupi është bërë hapësirë nga ku vijnë dhe do të vijnë sulmet ndaj Serbisë dhe kryetarit Vuçiq”, thotë Vulin në deklaratë për “Vçerashni novosti”, pas takimit të kryeministrit Zoran Zaev me një nga udhëheqësit e opozitës serbe, Dragan Gjillas.

Ministrja e Mborjtjes i mohon këto akuza. AJo në deklaratë për “Nezavisen vesnik” thotë se pas marrjes së ftesës për anëtarësim në NATO, ne vet kemi kërkuar nga partnerët ndërkombëtar të na ndihmojnë në zbatimin e veting-procedurës ndaj të punësuarve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...