Shkupi në vendin e pestë në botë për nga ndotja e ajrit - Bota Sot
Shkupi në vendin e pestë në botë për nga ndotja e ajrit

Shkupi

Shkupi në vendin e pestë në botë për nga ndotja e ajrit

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 20:40
Ilustrim

Sipas, “Airvisual”, qyteti i Shkupit gjatë ditës së sotme është në vendin e pestë për nga ndotja e ajrit.

Pas disa ditëve “ajër të pastër”, përsëri u kthye në listën e qyteteve me ajër më të ndotur në botë.

Opozita maqedonase akuzon pushtetin e tanishëm se nuk po ndërmerr asgjë në uljen e ndotjes së ajrit, kurse pushteti i tanishëm akuzon se për 11 vite u injorua ky problem dhe se po ndërmerren masa afatshkurta, afatmesme dhe afatgjate për problemin e ndotjes së ajrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...