Arrestohet 26 vjeçari nga Gërçeci i Shkupit, posedonte armë pa leje - Bota Sot
Arrestohet 26 vjeçari nga Gërçeci i Shkupit, posedonte armë pa leje

Shkupi

Arrestohet 26 vjeçari nga Gërçeci i Shkupit, posedonte armë pa leje

Më: 9 prill 2019 Në ora: 13:14
Foto ilustrim

MPB ka ngritur padi penale kundër personit F.L. (26) nga fshati Gërçec i Shkupit, për shkak të përpunimit dhe posedimit të armëve pa leje.

“Më 07.04.2019 rreth orës 23:40 në Bulevardin “Aradhet Partizane” në makinën e tipit “Mercedes” me targa të Shkupit, i drejtuar nga i dyshuari, policët kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me një karikues me pesë plumba të kalibrit 9mm, për cilën personi F.L. nuk kishte leje. F.L. është privuar nga liria”, thonë nga MPB-ja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...