Bashkia e Shkupit: Të punësuarit nuk i ndajmë në përkatësi partiake - Bota Sot
Bashkia e Shkupit: Të punësuarit nuk i ndajmë në përkatësi partiake

Shkupi

Bashkia e Shkupit: Të punësuarit nuk i ndajmë në përkatësi partiake

Më: 27 prill 2019 Në ora: 16:20
Bashkia e Shkupit

Bashkia e Shkupit ka reaguar ndaj akuzave të OBRM-PDUKM-së në lidhje me pohimet për kërcënime të kryeministrit Zoran Zaev ndaj të punësuarve në Bashki.

Sipas tyre, koha e kërcënimeve dhe trysnive në administratën bashkiake ka përfunduar dhe është një e kaluar.

Nga Bashkia thonë se nuk ka ndarje të të punësuarve sipas përkatësisë partiake dhe politike, por është e kundërta, pra i stimulon të gjithë ata që punojnë me profesionalizëm dhe nderë dhe me përkushtim e kryejnë detyrën që e kanë.

Ky reagim erdhi pasi që Dimçe Arsovski nga OBRM-PDUKM-ja, në konferencë shtypi kishte akuzuar për kërcënime të kryeministrit Zaev ndaj të punësuarve në administratën bashkiake.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...