Shkupi gjatë mbrëmjes është dridhur nga tërmeti - Bota Sot
Shkupi gjatë mbrëmjes është dridhur nga tërmeti

Shkupi

Shkupi gjatë mbrëmjes është dridhur nga tërmeti

Më: 4 maj 2019 Në ora: 10:46
Ilustrim

Rrjeti sizmologjik telemetrike me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, e mbikëqyrur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup, regjistroi një tërmet afër mesnatës në orën 11:58 minuta, epiqendra e së cilës ishte 11 km në lindje të Shkupit dhe rrjedh nga epiqendra e Shkupit.

“Madhësia e tij ishte 2.5 riter, ndërsa ishte ndier edhe nga banorët në Shkup, Ilinden, Kadino dhe zonën përreth me intensitetin e gradave III sipas shkallës makroizmike evropiane”,thonë nga Observatori Sizmologjik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...