Vizita e Papës, për shkaqe sigurie saldohen pusetat në Shkup - Bota Sot
Vizita e Papës, për shkaqe sigurie saldohen pusetat në Shkup

Shkupi

Vizita e Papës, për shkaqe sigurie saldohen pusetat në Shkup

Më: 6 maj 2019 Në ora: 13:11
Saldohen pusetat në Shkup

Vizita e Papa Franciksut, që pritet të ndodh nesër në Maqedoninë e Veriut, po përcillet me interes të lartë.

Përveç përgatitjeve që kanë filluar prej javësh, që nga rregullimi i rrugëve, vijëzimi i tyre, gjelbërimi, ndriçimi e të tjera në vendet ku ai do të kalojë, ditëve të fundit janë vërejtur edhe saldimi i pusetave të ujërave të zeza, kjo për shkaqe sigurie.

Kjo metodë e saldimit të pusetave është një praktikë që përdoret prej kohësh në vendet Perëndimore, dhe jo vetëm. E njëjta praktikë u përdor edhe gjatë vizitës së Papa Franciskut në Shqipëri, në shtator të vitit 2014.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...