Shilegov paralajmëron aksion të pastrimit në Shkup - Bota Sot
Shilegov paralajmëron aksion të pastrimit në Shkup

Shkupi

Shilegov paralajmëron aksion të pastrimit në Shkup

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 23:47
Petre Shilegov

Pastrimi i deponive të egra, në gjitha rrugët e qytetit dhe të komunave, mbushja e gropave dhe inspektim i forcuar të kontrolleve- këto janë aktivitetet që do të përfshijnë veprime të madh për pastrimin e hapësirave publike urbane që do të zhvillohen nesër dhe pasnesër, dhe do të realizohet nga Bashkia e Shkupit, ndërmarrjet publike të qytetit dhe komunat e Shkupit. Ditën e nesërme aktivitete do të ketë në komunat Saraj, Gjorçe Petrov, Karposh, Qendër dhe Kisella Vodë dhe të shtunën do të veprohet në Aerodrom, Shuto Orizare, Gazi Babë, Çair dhe Butel.

“Ky veprim do të përfshijë të gjitha potencialet teknike dhe njerëzore në ndërmarrjet publike të qytetit, të ndihmuar nga administrata e qytetit dhe komunat. U bëj thirrje të gjithë qytetarëve që janë të interesuar të jetojnë në një qytet më të pastër dhe më të bukur për t’u bashkuar me këtë veprim masiv”, tha kryebashkiaku Petre Shilegov në konferencën e sotme për shtyp, duke njoftuar veprimin e pastrimit.

Ai theksoi se pas këtij veprim pastrimi do të rritet inspektimi nga qyteti dhe nga komunat, në mënyrë që të parandalohen rikrijimi i deponive të egra në të njëjtat vende.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...