Dënohen 200 shoferë në Shkup - Bota Sot
Dënohen 200 shoferë në Shkup

Shkupi

Dënohen 200 shoferë në Shkup

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 10:40

Reparti për siguri në komunikacionin rrugor pranë Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup dje nga ora 6:00 deri në orën 24:00 zbatoi kontroll të tejkalimit të shpejtësisë së automjeteve.

MPB sot njoftoi se mbrëmë nga ora 21:00 deri në orën 24:00 ka zbatuar kontroll për motoçiklistët ku ka zbuluar 26 kundërvajtje dhe janë konstatuar edhe 43 kundërvajtje tjera.

Më 28.07.2019 nga ora nga mesnata deri në orën 5:00 është zbatuar kontroll për zbulimin e vozitësve që drejtojnë automjetin nën ndikim të alkoolit dhe janë zbuluar 13 vozitës të dehur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat