Shkup, gjobiten 47 vozitës për tejkalim të shpejtësisë - Bota Sot
Shkup, gjobiten 47 vozitës për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Shkup, gjobiten 47 vozitës për tejkalim të shpejtësisë

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 12:02
Ilustrim

Reparti për siguri të komunikacionit rrugor pranë Sektorit të Punëve të Brendshme Shkup nga 18:00 deri ora 6 të mëngjesit zbatoi kontroll ndaj automjeteve në qarkullimi, dhe është vërtetuar se 47 vozitur e kanë tejkaluar shpejtësinë.

Siç njoftojnë nga MPB, janë zbuluar edhe kundërvajtje tjera në komunikacionin rrugor.

Prej orës 19:00 deri në ora 1 pas mesnate ka pasur kontroll për kundërvajtje për motoçiklistët, ku janë zbuluar 26 kundërvajtje.

Gjithashtu janë zbuluar edhe 27 kundërvajtje tjera. Mbrëmë nga ora 23:00 deri në ora 5 të mëngjesit ka pasur kontroll për zbulim të vozitësve të dehur, nga ku 4 shoferë janë kapur me prani të alkoolit në gjak. Ka pasur edhe 40 kundërvajtje tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...