Shpërthen zjarr në vendbanimin Pintia në Shkup - Bota Sot
Shpërthen zjarr në vendbanimin Pintia në Shkup

Shkupi

Shpërthen zjarr në vendbanimin Pintia në Shkup

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 15:58
Zjarri

Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”.

Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e zjarrfikësve nga Qyteti i Shkupit dhe po përpiqen të shuajnë zjarrin.

Image
Popullsia lokale gjithashtu është përfshirë në shuarjen e zjarreve.
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat