Gjobiten 33 shoferë që kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit - Bota Sot
Gjobiten 33 shoferë që kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit

Shkupi

Gjobiten 33 shoferë që kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 11:32
Foto ilustrim

Gjatë natës së kaluar, policia në Shkup ka gjobitur 33 shoferë që kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit.

Siç njoftojnë nga MPB, 27 prej tyre u është marrë leja e vozitjes.

Janë zbuluar edhe 48 kundërvajtje tjera dhe janë shqiptuar gjoba për të njëjtat.

Është zbatuar edhe aksion kontrolli për gjobitjen e motoçiklistëve që kanë tejkaluar shpejtësinë. Janë zbuluar 28 kundërvajtja nga motoçiklistët dhe janë shqiptuar gjoba për të njëjtat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...