Shkup, gjobiten 170 shoferë - Bota Sot
Shkup, gjobiten 170 shoferë

Shkupi

Shkup, gjobiten 170 shoferë

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 13:12
Policia

Siç njoftojnë nga SPB Shkup, mbi 170 shoferë mbrëmë janë gjobitur në Shkup për tejkalim shpejtësie, alkool dhe kundërvajtje tjera në komunikacion.

Gjatë kontrollit që e ka kryer Departamenti për siguri në komunikacion, janë gjobitur 12 vozitës që kanë tejkaluar shpejtësinë ndërsa tek 32 shoferë është vërtetuar prania e alkoolit në gjak.

Sipas të dhënave të policisë, janë dënuar edhe tre motoçiklistë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...