Shkup, përsëri digjet një deponi - Bota Sot
Shkup, përsëri digjet një deponi

Shkupi

Shkup, përsëri digjet një deponi

Më: 25 tetor 2019 Në ora: 22:47
Foto ilustrim

Sot mbi Shkupin nga një deponi e egër në Vizbegovë u vërrejt një tymë i zi. Dy automjete të zjarrfikësve ndërhyjnë pothuajse gjatë gjithë ditës dhe ende po punojnë për shuarjen e zjarri. Djegishin mbeturinave në të cilën kishte edhe goma.

Burime nga Brigada e Zjarrfikësve për “Sitel” thanë se pasi ta shuajnë zjarrin, dikush me qëllim do ta ndez përsëri zjarrin. Deponia ilegale ndodhet afër anashkalimit.

Vetëm për një javë, zjarrfikësit kanë ndërhyrë në 30 deponi të egra në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat