37 aksidente në Shkup, një person ka ndërruar jetë - Bota Sot
37 aksidente në Shkup, një person ka ndërruar jetë

Shkupi

37 aksidente në Shkup, një person ka ndërruar jetë

Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Një person ka humbur jetën ndërkaq 5 kanë kaluar me lëndime të rënda dhe 21 me lëndime të lehta në 16 aksidente nga gjithsej 37 sa kanë ndodhur gjatë fundjavës në rajonin e Shkupit.

Sipas të dhënave nga SPB e Shkupit, nga trafiku janë përjashtuar gjithsejt 64 vozitës që kanë qarkulluar nën ndikimin e alkoolit, 60 vozitës pa të drejtë të qarkullimit në trafik, 8 vizitës fillestar dhe 42 automjete të paregjistruara.

Gjithashtu janë lëshuar edhe 206 gjoba për parkim të parregullt dhe janë hequr 141 automjete me automjetin special, karrotrec.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat