Heiko Maas të mërkurën për vizitë pune në Shkup

Shkupi

Heiko Maas të mërkurën për vizitë pune në Shkup

Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 15:09
Heiko Maas

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Federale të Gjermanisë, Heiko Maas të mekurën do të jetë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Maas do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Në takim, siç njoftojnë nga MPJ, do të diskutohet për gjendjen politike të vendit, rezultati i Samitit të fundit evropian dhe hapat e ardhshëm për aktivitetet në pjesën e reformave.

Do të shqyrtohen edhe momentet kyçe nga marrëdhëniet midis dy shteteve dhe mundësitë për thellimin e këtyre marrëdhënie si dhe dinamika aktuale e marrëdhënieve në planin rajonal.

Krahas Dimitrov, Maas pritet të takohet edhe me kryetarin, Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat