Avioni i qeverisë në mënyrë emergjente ateron në Shkup

Shkupi

Avioni i qeverisë në mënyrë emergjente ateron në Shkup

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 17:25
Foto

Avioni i Qeverisë DZR i përdorur për fluturime dhe udhëtime të nëpunësve civilë kishte një problem dhe zbarkoi në mënyrë emergjente në aeroportin e Shkupit, informon “Telma”.

Një ulje “emergjente” të avionit të markës “lirijet” ka ndodhur rreth orës 02:20 të mëngjesit. Nuk ka pasur të lënduar, ndërsa në avion nuk ka pasur pasagjerë, por vetëm ekuipazh.

Avioni kishte probleme me bllokimin e rrotës së përparme. Pas zbarkimit, avioni nuk mund të lëvizte në pistën, por është tërhequr.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat