Së shpejti botë ujore në Kopshtin Zoologjik në Shkup - Bota Sot
Së shpejti botë ujore në Kopshtin Zoologjik në Shkup

Shkupi

Së shpejti botë ujore në Kopshtin Zoologjik në Shkup

Më: 25 nëntor 2019 Në ora: 13:10
Kopshti Zoologjik

Botë ujore, ose hapësirë me akuariume të mëdha për peshq dhe kafshë të tjera ujore, do të ndërtohet në kopshtin zoologjik në Shkup.

“Kohë më parë ishte në plan ta bëjmë këtë. Në secilin kopsht zoologjik evropian ka akuariume të mëdha të cilat vizitohen shumë, ndërsa peshqit dhe bota detare janë pjesë e rëndësishme e edukimit shkollor të çdo fëmije”, kumtuan sot nga Kopshti Zoologjik në Shkup.

Për momentin sqarojnë, se përpunohet projekt për atë objekt dhe shpresojnë se në koordinim me kryetarin e komunës Petre Shilegov dhe me mbështetje të qytetit në vitin 2020 Shkupit do të bëhet me “botën detare”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat