Aktpadi penale kundër katër personave për incidentin me armë në Shkup - Bota Sot
Aktpadi penale kundër katër personave për incidentin me armë në Shkup

Shkupi

Aktpadi penale kundër katër personave për incidentin me armë në Shkup

Më: 3 dhjetor 2019 Në ora: 22:51
Ilustrim

Në Prokurorinë Themelore Publike, polici ngriti padi penale kundër katër personave mbi të cilët është gjuar me armë zjarri të shtunën e kaluar në hotelin ‘Alexander Palace’.

Personave që u është ngritur aktpadia, sipas Prokurorisë, kanë rrezikuar sigurinë e 11 zyrtarëve policorë. Sipas prokurorisë, zyrtarë policorë vetëm se i kanë legjitimuar persona kurse ata i kanë kërcënuar me jetë.

Tre nga të arrestuarit janë privuar nga liria, ndërsa i katërti është ende nën hetime.

Prokuroria në gjykatë ka dorëzuar propozim për caktimin e masës së kujdesit për katër të dyshuarit: ndalesë për lëshimin e vendbanimit, marrje të përkohshme të dokumentit për udhëtim, të paraqiten te te një person zyrtar si dhe ndalesë që t’u afrohen dhe të hynë në komunikim me të lënduarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat