Shkup, 11 të lënduar nga aksidentet në komunikacion

Shkupi

Shkup, 11 të lënduar nga aksidentet në komunikacion

Më: 9 janar 2020 Në ora: 13:59
Foto ilustrim

Njëmbëdhjetë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në shtatë prej gjithsej 10 aksidenteve të komunikacionit që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit.

Në tre aksidente komunikacioni është shkaktuar dëm material.

Nga komunikacioni, sipas të dhënave të SPB Shkup, policia ka përjashtuar dy shoferë para se të fitojnë të drejtën e drejtimit të automjetit motorik.

Me automjetin e posaçëm “merimangës” janë larguar 48 automjete.

Janë gjobitur edhe pesë këmbësorë të cilët kanë kaluar rrugën jashtë vendkalimit për këmbësorë, pesë këmbësorë të cilët e kanë kaluar rrugën në dritë të kuqe të semaforit dhe një për tejkalim jo të drejtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat