Hiqet bazamenti i rrotës panoramike të parashikuar me projektin “Shkupi 2014” - Bota Sot
Hiqet bazamenti i rrotës panoramike të parashikuar me projektin “Shkupi 2014”

Shkupi

Hiqet bazamenti i rrotës panoramike të parashikuar me projektin “Shkupi 2014”

Më: 18 janar 2020 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

Kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov, në rrjetin social Facebook postoi foto ku shihet se shërbimet publike kanë larguar nga lumi Vardar bazamentet e rrotës panoramike, të parashikuar me projektin “Shkupi 2014″.

Siç shkruan Shilegov, në këtë mënyrë në lumin Vardar hapet edhe një urë që nuk është në stilin barok, në vendin që duhej të shërbente si bazë për rrotën panoramike.

“Bazat e rrotës panoramike janë larguar. Ura nuk është në barok. Shtrati i lumit të Vardarit është i pastër dhe po rrjedh”, thuhet në njoftimin e kryetarit të Bashkisë së Shkupit.

Shilegov edhe më herë ka paralajmëruar se rrota panoramike nuk do të ndërtohej, por do të ruhet ura e cila do të jetë e destinuar për këmbësorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat