Në Shkup nxitojnë për rezerva ushqimore - Bota Sot
Në Shkup nxitojnë për rezerva ushqimore

Shkupi

Në Shkup nxitojnë për rezerva ushqimore

Më: 15 mars 2020 Në ora: 17:27
Foto ilustrim

Në Maqedoni të Veriut, deri më 14 mars, janë konfirmuar 18 raste me koronavirusin e ri.

Qeveria ka urdhëruar mbylljen e të gjitha lokaleve dhe qendrave tregtare si dhe ka mbyllur shkollat.

Të vetmet dyqane që janë të hapura, janë ato ushqimore dhe farmacitë.

Radio Evropa e Lirë ju sjell disa fotografi të bëra më 15 mars në Shkup, ku shihen qytetarët duke blerë rezerva ushqimore, ndërsa disa rrugë janë krejtësisht të boshatisura.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat