Ora policore në Shkup

Shkupi

Ora policore në Shkup

Më: 28 mars 2020 Në ora: 18:30
Shkup

Ora policore ose ndalimi i kufizimi për lëvizjen e njerëzve  është pjesë e vendimeve të Qeverisë në Maqedoni.

Shqiptarët dhe maqedonasit janë duke e respektuar maksimalisht këtë vendim siç duket në disa fotografi që ka publikuar.

Kufizimi i lëvizjes në Maqedoni u bë në dy grupime, të rinjtë mund të lëvizin nga ora 12:00 deri në 21:00 derisa të moshuarit do të mund të lëvizin nga ora 05 e mëngjesit deri në ora 11:00.

Kufizimi për ta hyn në fuqi nga ora 11:00 dhe zgjatë deri në orën 05:00 të ditës së ardhshme.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat