Në disa komuna të Shkupit numri i të infektuarve me Covid-19 është mbi 100 - Bota Sot
Në disa komuna të Shkupit numri i të infektuarve me Covid-19 është mbi 100

Shkupi

Në disa komuna të Shkupit numri i të infektuarve me Covid-19 është mbi 100

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 18:57
Shkupit

Disa komuna të Shkupit tashmë kanë mbi 100 raste aktive me coronavirus.

Komuna e Çairit momentalisht ka më së shumti të infektuar me Covid-19. Kjo komunë ka 413 raste aktive me Covid-19, ndërsa pas saj vinë Gazi Baba me 149 raste, Saraji me 141 raste, Butelli me 136 raste, Aerodromi 135 raste, Komuna Qendër 127 raste, Karposhi 124 raste dhe Kisella Voda me 101 raste aktive.

Komunat tjera të Shkupit kanë më pak se 100 të infektuar. Gjatë ditës së sotme janë bërë 1.208 testime dhe u regjistruan 136 raste të reja.

Shkupi dhe Tetova momentalisht kanë më së shumti raste aktive me coronavirus

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat