Shkupi përfshihet nga moti i ligë

Shkupi

Shkupi përfshihet nga moti i ligë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 17:18
Foto ilustrim

Moti i ligë përfshiu Shkupin këtë pasdite. Reshje të rrëmbyeshme të breshrit ka rënë në disa lagje të qytetit, ndërsa në të tjerët moti i ligë ishe me ishte me intensitetet më të ulët.

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DHM) më herët njoftoi se nën ndikimin e aktiviteteve ciklonike, moti nga nesër do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, i paqëndrueshëm dhe me shi.

Proceset në nivel lokal do të jenë më intensivë në formën e stuhive, veçanërisht nesër dhe pasnesër, kur priten reshje të mëdha të shiut.

Pritet edhe ulja e temperaturave deri në 28 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat