Shkupi me mbi 1.000 raste aktive me koronavirus

Shkupi

Shkupi me mbi 1.000 raste aktive me koronavirus

Më: 6 tetor 2020 Në ora: 16:45
Foto Ilustrim

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësi në Shkup gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 120 raste të reja me coronaviorus dhe ka mbi 1.000 raste aktive.

Në Shkup ka 1.005 raste aktive, ndërsa Komuna e Aerodromit ka 173 raste ndërsa Komuna Qendër 171 raste.

Çairi ka 61 raste aktive, Gazi Baba 114, Karposhi 147, Kisella Voda 116, Gjorçe Petrovi 74, Butelli 44, Shuto Orizare 17 dhe Ilindeni 32, Saraj 14.

Komunat me më pak raste aktive janë Studeniçani me 4 raste, Haraçina 5, Sopishte 3, Çuçer Sandeva 4, Petroveci 7 dhe Zelenikova 3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat