Shkup, sanksionohen 283 shoferë

Shkupi

Shkup, sanksionohen 283 shoferë

Më: 10 tetor 2020 Në ora: 12:08
Foto ilustrim

Dje, policia gjobiti 283 shoferë në Shkup, 104 prej tyre për tejkalim shpejtësie.

Ministria e Brendshme dje (09.10.) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara në komunikacion.

Në territorin e qytetit të Shkupit dje, janë shqiptuar gjithsej 283 sanksione, nga të cilat 18 persona janë gjobitur për ngasje pa patentë shoferi, 104 shoferë janë gjobitur për tejkalim të shpejtësisë dhe 16 shoferë janë gjobitur për defekt teknik dhe automjete të paregjistruar.

Gjashtë motoçikleta u gjobitën gjithashtu, u vendosën 66 masa për parkim të paligjshëm, 55 automjete u hoqën nga merimanga dhe 40 gjoba u vendosën për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse.

Ministria e Brendshme njofton se kontrollet e intensifikuara në komunikacion do të vazhdojnë në ditët në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat