Kopshti Zoologjik në Shkup do të mbyll dyert nëse vizitorët nuk mbajnë maska

Shkupi

Kopshti Zoologjik në Shkup do të mbyll dyert nëse vizitorët nuk mbajnë maska

Më: 12 tetor 2020 Në ora: 14:45
Foto Ilustrim

Drejtori i Kopshtit Zoologjik në Shkup, Gjorgji Galetanovski ka theksuar se të gjithë vizitorët e kanë obligim që të mbajnë maska, ndërsa nëse nuk respektohet kjo maskë, atëherë do të jenë të detyruar ta mbyllin.

Sipas tij, një numër i madh i vizitorëve kanë respektuar maskat, por ka raste të caktuara që disa kur hyjnë heqin maskat dhe nuk mbajnë distancën.

Shkup tashmë është shndërruar në shqetësim lidhur me rastet e prekura nga koronavirusi. Ditëve të fundit janë shënuar shifra rekorde çdo ditë nga 200 raste vetëm në kryeqytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat