Shkup: Gjobiten 301 shoferë, 69 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Shkup: Gjobiten 301 shoferë, 69 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 09:17
Foto Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se gjatë ditës së djeshme (19 tetor) në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 301 sanksione, prej të cilëve 69 për tejkalim të shpejtësisë, 14 për kalim të rrugës në dritën e kuqe të semaforit dhe 22 për makina jo të rregullta teknikisht.

Gjithashtu janë dhënë 10 gjoba për përdorim të celularit gjatë vozitjes, janë sanksionuar pesë motoçiklistë, ndërsa për mosmbajtje të maskës janë gjobitur 42 persona.

“Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat