Dënohen 26 shoferë në Shkup

Shkupi

Dënohen 26 shoferë në Shkup

Më: 16 nëntor 2020 Në ora: 10:02
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se kanë vazhduar me kontrollet intensive në komunikacion.

“Vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar 206 gjoba, prej të cilëve 26 pa patentë shoferi, 17 për parregullsi teknike dhe automjet të paregjistruara, 26 për parkim të parregullt dhe 77 sanksione për mosmbajtje të maskës mbrojtëse”, informojnë nga MPB.

Nga atje informojnë se do të vazhdojnë kontrollet intensive edhe në ditët në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat