Dënohen 190 shoferë në Shkup

Shkupi

Dënohen 190 shoferë në Shkup

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 12:47
Shkup

Ministria e Brendshme dje (22.11.) të vazhdohet me kontrollet e intensifikuara të veprimit në fushën e komunikacionit.

“Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit, janë shqiptuar gjithsej 190 gjoba, prej të cilave 34 për pa patentë shoferë, 25 për probleme teknike dhe automjete të paregjistruara, 10 masa për vozitje nën ndikimin e alkool, 35 për automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme dhe 20 masa për mosmbajtjen e maskës.

Nga atje thonë se kontrollet e intensifikuara në komunikacion do të vazhdojnë në ditët në vijim.

Nga SPB Shkup u bëjnë thirrje qytetarëve që për të ritur sigurinë në komunikacion të respektojnë rregullat dhe rregulloret.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat