Vdes nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi

Shkupi

Vdes nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 09:44
Enver Maliqi

Ka vdekur nënkryetari i Komunës së Shkupit, Enver Maliqi.

Lajmin e ka bërë të ditur Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut, Artan Grupi.

Grubi në Facebook ka thënë se Maliqi ishte shok i të gjithëve e bamirës.

“Lajm i trishtë që në mëngjes, Enver Maliqi, nënkryetar i qytetit të Shkupit, bëmirës, shok i të gjithëve, paska ndërruar jetë. Ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe për miqtë e tij të shumtë. Do të mbahet mend emri dhe vepra e tij e mungesa e tij do të ndjehet shumë nga të gjithë ne. Pusho i qetë Xhaxh”, ka thënë ai

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat