Gjobiten 153 vozitës në Komunën Qendër të Shkupit

Shkupi

Gjobiten 153 vozitës në Komunën Qendër të Shkupit

Më: 3 janar 2021 Në ora: 12:29
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (02.01.2021) në territorin e Komunës Qendër janë gjobitur 153 vozitës.

11 prej të cilëve për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 26 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferë, 12 për vetura të paregjistruara, 9 për makina të parregullta, 5 për kalim në të kuqe dhe 6 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Prandaj apelojnë për respektim të rregullave në komunikacion, me çka vozitësit do të kontribuojnë për siguri më të madhe në komunikacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat